KİTAPLIK

http://www.maxkitap.com

www.daedalusonline.eu

BU SAYFADA SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİĞİM KİTAPLARIN İSİMLERİNİ YAYINLAYACAĞIM VE BU KİTAPLAR HAKKINDA YORUMLARINIZI BEKLEYECEĞİM UMARIM BEKLENTİM SONUÇ BULUR

http://www.maxkitap.com http://www.lidyana.com/

* ÖZBENLİK ( Phillip Mc GRAW ) ( Sevgi Zeynep hanım’ın tavsiyesi )
  Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*ÖZGÜRLÜK HATTININ BATISINA ( ÖZKAN GÜLKAYNAK )
  Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

* BİTTİ DENEN YERDEN BAŞLAMAK ( Nilgün ÇOLAK )
  Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

* KOLERA GÜNLERİNDE AŞK (GABRİEL GARCİA MARQUEZ)

deneyanildahacokdenedahacokyanil BLOĞUNUN ÖNERDİĞİ KİTAP (deneyanıldahacokdenedahacokyanıl) bloğunun yorumu aşağıda yorum bölümündedir okumanızı öneririm 
Kitap hakkında tanıtım :  TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*BURÇİN ALPACAR’DAN BİR NOT VAR SİZLERE ( BURÇİN ALPACAR)
Kitap hakkında tanıtım  : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*AGANTA BURİNA BURİNATA (HALİKARNAS BALIKÇISI) CEVAT ŞAKİR KABAAĞAÇLI
Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAINIZ

*USTURA KEMAL ” SON KARAKOL” ( HALDUN SEVEL )
Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


*YAŞLI ADAM VE DENİZ ( ERNEST HEMİNGWAY )  Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

http://www.maxkitap.com

*ÖLÜMÜN DÖRT RENGİ ( DÜCANE CÜNDİOĞLU )
Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

http://www.indirdik.com

*ZİHİN KONTROLÜ ( ÖMER ÖZKAYA )
Kitap hakkında tanıtım :  KİTAP HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

*ZAMAN YOLCUSU HIZIR ( SERHAT AHMET TAN )
Kitap tanıtım hakkında : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*OD ( İSKENDER PALA )
Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*MİLYARDER OLMA SANATI  (LEE IACOCCA )
Kitap Tanıtım hakkında :Lee IACOCCA Ford motor company’nin genel müdürü iken sanırım üçüncü Henry Ford tarafından italyan olduğu için sevilmeyen ve nihayetinde işinden kovulan yöneticidir. Ardından batmakta olan  chrysler firması tarafından genel müdürlüğe atanır ve şirketi kurtarır.
Şu an büyük firmaların bazı fabrikaları birleştirerek yahut bazı markalarla yedek parça ortaklığına giderek yaptıkları maliyet kemerlerini sıkma hareketini daha 80li yıllarda denemiş, Avrupa da maliyet getiren bazı fabrikaları Peugeot olmak üzere kimi şirketlere satmış, bazı bölümlerin başına veteran arkadaşlarını getirerek saygın bir ekip kurmuş ve başarıya odaklanmıştır.
Nihayetinde şirketi zora sokan ama kurtuluş reçetesi olarak (başka çaresi de kalmadığından) ABD hükümetiyle yüksek faizli kredi anlaşması imzalayarak chrysler’i doksanlı yıllara ermesini sağlamıştır.
Nihayetinde bir yönetici olarak nasıl büyük bir iş başardığını anlayabilir ama milyarder olma konusunda yayan kalabilirsiniz. çünkü nihayetinde Vehbi koç’un sıfırdan imparatorluk kurması bile daha mütevazi ama ders çıkarıcıdır.
N O T  : Bu kitabın baskısı, kitap eski baskı olduğu için kalmamıştır ancak alış-veriş ve 2 nci el sitelerinde mevcuttur

http://www.maxkitap.com

*GÜLÜN ADI (UMBERTO ECO )
Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

http://www.tatil.com

*FOUCAULT SARKACI ( UMBERTO ECO )
Kitap tanıtım hakkında : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*İLYADA ( HOMEROS )
Kitap hakkında tanıtım : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*ODYSSEİA (HOMEROS )
Kitap tanıtım hakkında : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*OTUZ YAŞA MEKTUPLAR, (MERİ İSTİROTİ) (BİRCAN OĞANKUL Hanım’ın önerisi ) (bircanogankul.wordpress.com)
Kitap tanıtım hakkında : TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


*MEVLANA’NIN YEDİ MESAJI (Metin BAYDIN) ( Bu kitabı oğlum hediye etti şu an okuyorum çok güzel bir kitap)
Kitap tanıtım hakkında :  TANITIMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

http://www.imadeskins.com

Reklamlar

12 thoughts on “KİTAPLIK

 1. Kitap köşesi açmanız çok yerinde olmuş. Bizlere hem kitap önermiş, hem de aynı kitabı okuyanlar arasında fikir alışverişine katkıda bulunmuş oluyorsunuz.
  Bizler de burada kitap önerisinde bulunabilir miyiz?
  İzninizle ben de okuyup, etkisinde kaldığım ve beğendiğim bir kitabı burada tanıtmak istiyorum.
  Otuz Yaşa Mektuplar. Yazarı: Meri İstiroti.
  Kitapta kırk beş farklı meslekten insanın bugünden kendi otuz yaşına mektupları var. O mektuplarda; otuz yaşında aldıkları kararları, kimi zaman hataları yer alıyor. Günümüz gençlerine de yazılmış mektuplar onlar aslında.
  Kitabın geliri de tıp okulunda okuyan, maddi yardım konusunda destek bekleyen öğrencilere gidiyor.
  Keyifli okumalar dilerim.

  Kitap tanıtımı :
  Kaynak: http://www.eneger.com/meri-istiroti-30-yasa-mektuplar-kitabi/#ixzz2839IeJz3

  • Bircan hanım ;
   Nezaketinize ve katkılarınıza sonsuz teşekkürler ederim.
   Benim olan kitaplık işe yaramayan sadece bana faydası olan kitaplıktır,
   Ancak bizlerin olan kitaplık tüm meraklı dostlarındır.
   Sayfanın başında da belirttiğim gibi tüm dostların önerileri ve yorumları böyle sayfalarda paylaşılırsa bir nebze olsun ilime katkı sağlamış ve cehalet ateşine bir damlada olsa su dökmüş oluruz .
   Büyük usta Cevat Şakir KABAAĞAÇLI’nın değerli insan, gönül adamı Haldun SEVEL beyefendiye imzaladığı kitaptaki notu paylaşalım herkesle, büyük usta diyor ki ” sen de senden sonrakilere anlat ”
   Sağlıkla kalın…..

   N O T : kitap öneriniz listeye eklenmiştir . Ancak kitap hakkında konu ile ilgili kısa bir fragman koysak sanırım daha özendirici olur

 2. Öncelikle böyle bir sayfanızın olması çok güzel, teşekkürler. İzninizle bu sayfada paylaşılabilecek olan Gabriel Garcia Marquez’in Kolera Günlerinde Aşk adlı kitabı tanıtmak istiyorum.

  Kolera Günlerinde Aşk Marquez’in başyapıtı sayılan Yüzyıllık Yalnızlık kitabından sonra en etkileyici romanlarından biri bana göre. Kitap adından da anlaşılabileceği gibi aşk romanı olsa da basit bir aşk romanı demek Kolera Günlerinde Aşk’a haksızlık olur. Filmi de çekilen bu romanı filmini izlemiş bile olsanız okumanızı ve kendi sahnelerinizi oluşturmanızı tavsiye ederim.

  Kitapla ilgili tanıtım yazısı ise şu şekilde :

  Kolera Günlerinde Aşk”, bırakılmış bir sevgilinin, yeniyetmelik yıllarından başlayarak yaşlılığın alacakaranlığına dek süren yarım yüzyıllık aşkının öyküsü. “Marquez”in, ustalığı, bu öyküyü bir destana dönüştürüyor: aşkın, deli-akıllı, yabanıl-evcil, tensel, romantik tüm biçimlerinin pastoral bir şiirin büyüsüne büründüğü bir destan. On dokuzuncu yüzyılın yirminci yüzyıla dönüştüğü bir zaman dilimini kapsayan bu bitmeyen aşkın gerisinde, çağdaşlaşma çabası içindeki bir toplumun çeşitli yönlerini, özellikle taşra kentsoyluluğunun saçmalıklarını ince bir alayla eleştiriyor yazar. Roman boyunca, aşk acılarının lirik rüzgarlarının esintileri arasında, Marquez’in, insancıl mizahı, sürekli olarak duyuruyor kendini. Bu nitelikleriyle, “Kolera Günlerinde Aşk”, Marquez’in başyapıtı sayılan “Yüz Yıllık Yalnızlık”ın yanında tartışılmaz bir biçimde yerini alıyor.

  Kaynak : http://www.dr.com.tr/Kitap/Kolera-Gunlerinde-Ask/Gabriel-Garcia-Marquez/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0000000064023

  İyi okumalar dilerim.

 3. Çelebi Kaptan, paylasdiğınız hiç bir kitabı okumadım ama okumak istediğim kitaplar listeme aldım.
  Benimde severek okduğum kitap var o da Elif Şafak ”ASK” bu kitabı okuduktan sonra Mevlana’ya olan merakım, duygusalığım ve sevdam ortaya çıktı ve Mevlanın öğütlerini teker teker okur ve uygulamaya calisdiğim oldu.

  • Ayşe hanım nazik yorumunuzdan ötürü teşekkürler ederim burada paylaştığım kitapların haricinde daha paylaşacağım çok kitap var ama yavaş yavaş ekleyeyim istedim . Özellikle Mevlana sizinde dikkat çektiğiniz gibi bir derya, onun fikirlerini iyi algılayıp öğütlerini yaşamalıyız diye düşünüyorum Ayrıca , eğer lütfederseniz Elif ŞAFAK’a ait “AŞK” Okuduğunuz bu kitabı sizin yorumunuzla da bu satırlarda görmek isterim
   Bu vesile ile tekrar HOŞGELDİNİZ diyorum

   Saygılarımla

   • Celebi kaptan hosbulduk, cok tesekkür ederim.
    Ben cogunlukla icimdeki gecen o anki duygular icerisinde neyse onlari yorum yaparim. Okudugum kitabin yorumunu kagida dökme kabiliyetim yokdur, ama sizi kirmamak adina denemek isterim:

    Ask,
    Bu kitap iki ayri dünyalardan olan iki insan arasindaki olusan “Ask”,
    20 yillik evli olan Ella Rubinstein Amerika’da yasayan 3 cocuk annesi evli bir bayan, hic ummadigi zaman kendisininde aklina gelmiyecegi olan bir sey olur, asik olur!
    Ella seneler sonra bir yayinevinde edebiyat editörünün asistaninin asistani olmusdu ve elline yayinevine gelen bir kitap vermislerdi bu kitabi Ella okuyup ayrintili bir rapor yazmasi gerekirdi. Ama Ella hic bilmemisdiki kitabi okurken yazar hakkinda bilgileri toplarken yazar ile temasa gecdiginde yazara yani Aziz’e asik olacagina tabi kitabin iceriligi Sems-i Tebrizinin ve Mevlanadan hikayesiydi.

    Celebi kaptan ben bu kitabi okurken inanin gece yarilara kadar okudum bir an evel neler yasandigini ve Sems-i tebrizin yasadigi olaylari merak ediyordum ve cok zaman hüngür hüngür agladigimda oldu, cünkü bazen ne olursaniz olun insan oldugunuzu ve karsinizdaki insanlarada kim olursa olsun saygi ve sevgi verilmesini ögretiyor tabi bunu anliyana diyorum.
    Saygi ve Sevgilerimle

   • Ayşe hanım İnsanların en güzel duyguları en içten geldiği gibi olanı değil midir? Bu ayrı bir kabiliyet gerektirmez ancak ayrı bir yürek gerektirir. Mevlana gibi Yunus da sizi derinlere götürecektir ben de en son, İskender PALA beyefendinin ” OD” adlı kitabını okurken çok yoğun duygular yaşamıştım sizi çok iyi anlarım duygular bizi var eden özellikler değil midir?

 4. KİTAPLIK

  Birçok kişi için en huzurlu yerlerden biridir kitaplık..
  İstedim ki öyle bir kitap tavsiyesi ediyim ki bu kitap, okuyucunun başından aşağıya soğuk su döksün, İrkilme ve şaşkınlıktan sonra yüzünüzde gülümseme, kahkaha ve ferahlık duygusu oluşsun.

  Kitabı okumadan önce yada sonra mutlaka doğduğuz yıldan şu anki yaşınıza kadar çekilmiş tüm fotoğraflarınızı kronolojik sırayla düzenleyin. Her yeni yaşınızda neler hissettiğiniz ÇOK işinize yarayacak EN önemli anahtar olacaktır.

  Kitabın adı: ÖZBENLİK
  Yazarı: Phillip McGraw

  • Sevgi Zeynep hanım ;
   Bu çok hoş yorumunuz için size teşekkür ederim
   Kitap tavsiyenizi sizin adınızla listeye ekliyorum. Bende henüz tavsiye ettiğiniz kitabı okumadım ama sizin bu güzel anlatımınızla çok merak ettim. Kitabı hemen edinip okuyacağım . Katkınızdan ötürü, tekrar çok teşekkür ederim

  • Kitaplarınıza bir göz attım ama sanırım bu paylaşımlarınız göz atmanında ötesinde dikkatlice incelenmeyi hak ediyor bu sebeple sessiz bir ortamda bu listelerinizi inceleyeceğim ilgi ve alakanızdan ötürü çok teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s