AVRUPALILAR BİZİ NEDEN SEVMEZ ?…..


AVRUPALILAR BİZİ NEDEN SEVMEZ ?…..

AVRUPALILAR BİZİ NEDEN SEVMEZ (R)

LOGO 5

Reklamlar

2 thoughts on “AVRUPALILAR BİZİ NEDEN SEVMEZ ?…..

 1. Neden hala sanal düşmanlarla uğraşıyoruz? Bir insanın en büyük düşmanı kendi nefsidir.Avrupa geçmişinin kolonilerine dayandığını,zenginlikleri çalarak zenginleştiğini biliyoruz.Bununla birlikte demokrasi büyük bir sürecin sonucunda oluşmuş.İşimize gelmediğinde senin demokrasini tanımıyoruz diyemeyiz.Osmanlı geçmişimizde örnek alınacak çok şeyler olmakla birlikte, saltanat entrikaları cinayetleri,devşirmelerle bizlerde masum değiliz.Onun için Atatürk Cumhuriyeti kurdu.Ne yazıktır bu yolla gelenler yıkmaya çalışıyor.Etrafımıza bakalım.Dinde bile kargaşa,banazlık yaratıldı.Amaca ulaşmak için her yol mübah.Atatürk aslında dinimize hizmet etti. Bunu anlatmak işlere gelmiyor.Ortaya çözüm üsreci atıldı.Bu da cumhuriyetle çözülmüştü.Amerika’da yaşayana Amerikalı dendiği gibi Türkiye de de ırkı ne olursa olsun Türk’tür. Yani konu ırkçılık değpildir.Avrupa Niye Müslümanı istemesin?Biz Müslümanlıkta örnek oluyor muyuz? Koydumu oturturum diyoruz.Kendimiz gibi düşünmeyenleri dinsiz diyoruz.Kendi işimize gelene demokrasi diyoruz. Devlet imkanları ile insanları satın alıyoruz.Ehli olmayanlara işler veriyor.Kendi fikrinde olmayanlar işsiz dolaşıyor.

  • Güzel bir yorum. Aynı görüş ve düşüncede olmayanların, farklı inanç ve kültürlerin yaşamımızı zenginleştirdiği öğrenmediğimiz sürece bir arpa boyu yol alamayacağız.

   Avrupalılar bizi neden sevmez sorusuna verilecek bir iki cümlelik cevap yok. Kitaplar ve makaleler var bu konuda.

   Ama şunu söyleyeyim Avrupa’ya yaptığım birkaç seyahatte Türk olduğumu söylediğimde bir tavır değişikliği olmadı bana karşı. Fransızların çok burnu büyük diyorlardı hep yolu bulamayıp yardım istediğimde herkes çok nazikti.

   Tabi ki çok kaba olan kişiler de var. Bunlardan biri de Hollanda havalanında çalışan bir kadındı. Ama genel olarak herkes nazik. Sevmeseler bile nezaketlerini koruyabiliyorlar ve dinlemesini biliyorlar.

   Ana sorun Avrupalıları bizim fazla kafamızda büyütmemiz. Sahip olduğumuz değerlerin farkında olmamız ve kendimizi iyi tanıtamamamız. Yurtdışında en fazla sorun yaratan ve gürültülü konuşup insanları rahatsız eden turist gruplardan biri Türkler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s