PLASTECH – Plastik, Ambalaj ve Teknolojileri Fuarının ardından …..


www.dsmart.com.tr

http://www.kiraguru.com/

http://www.tekzen.com.tr2013-04-13 12.36.24İZFAŞ ve EGEPLASDER işbirliğiyle ikinci kez düzenlenen PLASTECH – Plastik, Ambalaj ve Teknolojileri Fuarı 11-14 Nisan 2013 tarihinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşti.

www.shopindeed.com

www.yvesrocher.com.trDaha önce farklı bir firma tarafından düzenlenen plastik ambalaj fuarı 3 yıllık aradan sonra geçen sene İzfaş tarafından organize edilmiş ve tekrar düzenlenmeye başlamıştı. Gerek İzfaş gerekse Egeplasder üyeleri tarafında tanıtımı yapılan fuar yine beklentileri karşılamadı. Anlaşılan o ki İzmir’deki plastik fuarının geçmişten gelen kötü imajı bu seneki fuarında yakasını bırakmamıştı.

Fuar her ne kadar  Egeplasder desteğini arkasına almışsa da  katılımcılara ve ziyaretçilere bakıldığında  İzmir ve bölgesindeki firmalar tarafından yeterince sahiplenilmediği görülüyor. İzmirdeki firmaların daha ilgili olması beklenirken yine de esas destek İstanbul merkezli firmalar tarafından sağlanmış. Peki İzmir-Manisa gibi  yüzlerce plastik ,ambalaj firmasının çalıştığı bölgede düzenlen bu fuara  ilgisizlik neden ?2013-04-13 10.49.38

( Fuarın tam ortasında kocaman boş bir alan doldurmak için banklar konulmuş ? )

Firmalara verilip te tutulmayan sözler, bazı firmaları kayırmalar , anlaşılırken gösterilen stand yerleri  ile on kere değiştirilen başka yerler. .

Bu eskiden gelen bir yaraydı ve İzfaştan beklenen ilk iş bu yarayı tedavi  etmesi idi .Ancak bazı firmalar bu konuda yine şikayetçiydi.

İzfaş ve Egeplasder ile yeniden doğan fuarın herşeye rağmen daha tatmin edici olması gerekirken bu kadar zayıf olmasının sebepleri ne olabilir acaba ?

2013-04-13 10.50.28Ne gibi bir tanıtım yapıldı ?  Yapıldıysa yeterli miydi?

Çevre illerdeki ticaret odaları ile toplantılar yapılıp buradaki firma çalışanları için turlar düzenlendi mi ?

Firmaların katılımını artırmak için İzmir ve bölgesi ile ilgili ne tür sunumlar yapıldı ?

Yapılan sunumlar etkileyeci oldumu? gibi sorular çoğaltılabilir.

Ancak ortada bir sorun olduğu ve bu sorunun giderilmediği sürece de bu fuarın geleceği pek iyi görünmüyor.

www.shopindeed.comYeni yapılacak olan fuar merkezi ile birlikte düzenlenecek fuarın Tüyap  ve messe gibi uluslararası birçok fuar düzenleyen konusuna hakim profesyonel firmalar ile işbirliği yapılması halinde daha canlı olacağını ,beklentileri karşılayacağını , katılımcıları ve ziyaretçileri tatmin edeceğini İzmir’e de yakışacağını düşünüyorum.Bahadır KİLİT (İzmir) 

www.tatil.com

www.mudo.com.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s