GİZLİ HİPNOZA DİRENMENİN YÖNTEMLERİ …..


www.dsmart.com.tr
http://www.darty.com.tr

GİZLİ HİPNOZA DİRENMENİN YÖNTEMLERİ (R)Hipnoz doğal bir olgudur. Günlük yaşamımızın içinde farkına bile varmadan pek çok kez hipnoza girer, çıkarız. Hipnoz, yaşamımızın taa içindedir. Çünkü hipnoz, sadece, bilinçli zihnimizin kalkanlarını indirdiği halin adıdır. Hipnoz, bilinçli zihnimizin teslimiyetidir.

Pek çok kişi hipnozu bir tür uyurgezerlik gibi algılar. Oysa hipnoz, adı uyku sözcüğünden türetilmiş olsa bile, bir uyku hali değildir.

Hipnoz, bilincin teslimiyetidir. Hipnoz, dış uyaranları ve yönlendirmeleri, olduğu gibi, sorgusuz-sualsiz kabullenmektir.

Kitap okurken, eğer okuduklarınıza ilgi duyuyor ve yazarın yazdıklarını sorgulamaya gerek duymuyorsanız, kolayca hipnoza girersiniz.

Televizyon izlerken, eğer izlediklerinizi sorgulamak gibi bir alışkanlığınız yoksa, siz de hipnoza girmek için gönüllüsünüz demektir.

Fanatik bir taraftarsanız, tuttuğunuz takımın maçını izlerken hipnoza girersiniz. Çünkü, onu sorgulama gereği duymazsınız.

http://www.hmstatil.com

Aşıksanız, hipnozdasınız. Aşık olduğunuz kişiyi sorgulamak, aklınızın ucundan bile geçmez. Aksi halde ona ihanet etmiş gibi hissedersiniz.

Tuttuğunuz partinin lideri konuşurken, hipnoz altındasınızdır. Çünkü onun söylediklerini sorgulama zahmetine girmek istemezsiniz.

Alışveriş yaparken, satıcıyı ve ürünü sorgulamıyorsanız, hipnoz altına girmeniz bir an meselesidir.

Anneler, çocukları ile ilgili konular sözkonusu olduğunda derin hipnoz altındadırlar.

Peki, hipnoz bu kadar korkulacak bir şey midir?

İşte burada, açık hipnoz ile gizli hipnoz (örtülü hipnoz – covert hypnosis) uygulamalarını birbirinden ayırmakta yarar var. Eğer isteyerek ve bilinçli olarak hipnoza girmek istiyorsanız, yöntem ne olursa olsun, bu tamamen sizin tercihinizdir, kendi seçiminizdir. Buna bizim de söyleyecek bir sözümüz olmaz. Ancak gizli hipnoz, size farkettirmeden, sizi hedef alan ve sizin çıkarlarınıza ters bir amaçla uygulanan hipnozdur.

Eğer içinde yaşadığımız toplum ve topluluklar etik kurallara uygun davranan, emeğe saygılı, başkalarının da hakkını teslim eden, farklılıklara değer veren bireylerden oluşmuş olsaydı, hipnoza karşı kendimizi korumaya ihtiyaç duymazdık. Çünkü gizli hipnoza gerek duyulmazdı. Ne yazık ki durum hiç te öyle değil. Hatta giderek daha da kötüleşiyor. İnsanlar kişisel çıkarlarını, koşullar ne olursa olsun başkalarının çıkarlarından daha önde tutmaya çalışıyorlar. Üstelik, başkaları bu durumdan zarar görüyor olsa bile…

İşte bu yüzden, yaşamın acı gerçeklerinin farkında olabilmek için hipnozu tanımak, onun gücünün farkında olmak ve gerektiğinde ondan nasıl korunacağımızı bilmek zorundayız. Çünkü bazı kişi ve kurumlar bilinçli veya bilinçsiz olarak gizli hipnozun gücünden kendi çıkarları için yararlanıyorlar.

https://www.markafoni.com

İşte bu yüzden, bizim isteğimiz dışında ve bize zarar verecek şekilde ve bize karşı uygulanmak istenen gizli hipnozun farkında olmak ve kendimizi savunmak zorundayız. Hangi biçimiyle olursa olsun, gizli hipnoza karşı en etkin savunma yöntemi, farkında olmak ve sorgulamaktır. Kişileri, olayları ve nesneleri… Ama bunu bir paronaya boyutuna taşımadan.

Eğer gizli hipnoza direnmek istiyorsanız, her ne yapıyorsanız yapın, bilinçli zihninizin savunma kalkanlarını açık tutun. Gizli hipnoza direnmek için herşeyi sorgulayın. Çünkü, sorgulamaktan vazgeçtiğiniz an, gizli hipnozun ağına düşebilirsiniz. Çünkü hipnoz çekicidir. Hipnozu yaşamak güzeldir. Hipnoz kolaylıktır. Hipnoz rahatlıktır. Hipnoz altındayken zamanın nasıl geçip gittiğini bile algılamazsınız. Hipnoz size huzur verir. Hipnoz size hazır çözümler sunar. Hipnoz sizi düşünmek, değerlendirmek ve karar vermek zahmetinden kurtarır.

Hipnoz, bağımlılık yaratır.

Ama, çözüm sizdedir. Gizli hipnoz tuzaklarına düşmemek için farkındalığınızı geliştirin. Farkındalığınızın farkına varın!

Ahmet AKSOY ( http://hipnoz.axtelsoft.com/ahmet-aksoy-kimdir/ )
Gamet Gelişim ( http://www.gamet.com.tr )

www.kaspersky.com.tr

www.tatil.com

Reklamlar

4 thoughts on “GİZLİ HİPNOZA DİRENMENİN YÖNTEMLERİ …..

  1. Geri bildirim: GİZLİ HİPNOZA DİRENMENİN YÖNTEMLERİ ….. | tunamodemobilya

  2. Cok onemli bir konuya dikkat cekmissiniz. Gunumuzde markalarin nöropazarlama yontemlerinde basarili olmalarinin en onemli etkenlerinden biri tuketicideki “gizli hipnoz” ya da farkindaligin zayiflik hali. Aslinda farkinda olmadan en guclu zihinler dahi buna maruz kaliyor. Korunma adina guzel bir uyari yazisi olmus.

    • Burak bey değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Konuk yazarımız Ahmet AKSOY bey’in bu konuda daha çok ilginç çalışmaları var yeni makalelerde görüşmek dileklerimle

  3. Geri bildirim: GİZLİ HİPNOZA DİRENMEK ” Görsel uygulamalar ” ….. | ÇELEBİ KAPTAN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s