BENİM ADIM ” 3 ncü KİŞİ “


www.dsmart.com.tr

www.kaspersky.com.trwww.mybilet.com
BENİM ADIM 3ncü KİŞİ (R) 2Günümüz ilişkileri, birçok değeri hiçe sayarak ucuz ve kolay tüketilir bir halde yaşanıyor artık. Gelişen, çeşitlenen toplumların doğurduğu bu olumsuz yön, ilişkilerin anlamını yitirmesine, değersiz ve sıradan olmasına sebep oluyor. Hop başlayıp, hop biten ilişkiler peyda oluyor.
Dillere destan aşkların yaşandığı, unutulmaz âşıkların destanlarının yazıldığı bir toplumken biz ne ara bu kadar kolay tüketen, sevgisini basitleştiren bir toplum haline geldik. Bir Leyla & Mecnun, Ferhat & Şirin aşkı değil asıl eksikliğimiz, olmasını da beklemiyoruz. Eksikliğimiz; ilişkilere bu denli önem verilememesi, güvenin zayıf temeller üzerine oturmasıdır. Göstermelik ilişkiler, sırf yalnız olmamak için kurulan birliktelikler gerçek beraberliğin tanımını sarstı. Her beğeniye aşk demek gerçek aşkın anlamını yitirmesine sebep oldu. Bu kadar basite indirgemeyelim, her şeyi hak ettiği ölçüde değerlendirelim.
BENİM ADIM 3ncü KİŞİ (R) 4Birbirini anlamayan, ayrı dillerden konuşan, farklı pencerelerden bakan insanların ilişkileri saman alevi kadar kısa ve değersizdir. Gençler artık giysi değiştirir gibi sevgili değiştirip, bugün bununla yarın şununla takılayım gözüyle bakıyor. Gerçek güvenin, sevginin, saygının olduğu bir ilişki çok mu zor geliyor artık bizlere… Birine güvenmek ona tüm kalbini vermek elbette ki çok kolay değil ama, birini sevmekten de korkmamak gerekir. Güvenilen ve sevgisinden şüphe duymadan kişilere de gereken şansı tanımak kişinin faydasına olacaktır.

http://www.kiraguru.com/Birde birbirini anlayan, birbirlerine güvenen ve sevgilerinden şüphe olunmayan çiftlerin ayrılıkları vardır. Bu ayrılıkların sebebi de genellikle basit bir iletişimsizlikten kaynaklanır. İletişim kurulabilir ama güven yıkıldı mı toparlaması zor olur, hatta imkânsız bir yola girer. Dikkat ettiyseniz anlayış ve güvenden sonra geliyor sevgi, hakikat böyledir. Eğer güveniyor ve seviyorsanız basit olayları büyütüp, ufak iletişimsizlikleri sorun etmenin bir anlamı yok. Şans tanımasını bilin ve yoluna gireceğine inanın. Her kavgayı ayrılık noktasına getirmeyin hatta ayrılık kelimesini ilişkide çok dillendirmeyin.
BENİM ADIM 3ncü KİŞİ (R) 3Ayrılıkların bir diğer sebebi de, ilişkilerin ikili yaşanmadığı üçüncü bir kişinin müdahalesinin olduğu yeni bir ilişki formundan ileri geliyor. İlişkinin ağırlık merkezini kıpırdatan bu 3.kişi, ilişkiye müdahalesiyle tanınır genellikle… İlişki 2 kişiliktir ve öyle de kalmalıdır. Mahremiyetini kaybettiği an değerinden ödün vermiş olur. İlişki sınırları içine bir kişilik daha yer yoktur.
Uzun sağlıklı bir ilişki o kadar zor değildir fakat önemsenmeyecek basitliği de yoktur. Çiftler birbirine her şeyden önce güven bağıyla sımsıkı sarılmalıdır. Akabinde sevgi ve saygısıyla… Güven bir ilişkinin bel kemiğidir. Eksikliğinde ortada ilişki kalmaz, varlığında ilişki tadından yenmez. Ve işinize yarayacak aşağıdaki birkaç tavsiyeyi dikkate alın.
BENİM ADIM 3ncü KİŞİ (R) 6♦ Vazgeçmeyin..
♦ Önem vermek ve önemsememek ayrımını iyi yapın.
♦ Bitirmesini bil.
♦ Başlamaktan korkma!
♦ Değer ver!(hak ettiği kadar)
♦ Benimse ama özümseme.
♦ Sahiplen ama sahibi olma.
♦ Ne onun için başkasını ne de başkasını onun için satma…
♦ Tutamayacağın sözler verme…
♦ Yalan söyleme ama gerçekten yalan söyleme.
♦ Üzülmesini bil abartma.
♦ Sen şimdide var olan geleceği bekleyen bir varlıksın, GEÇMİŞİ İRDELEME.
♦ Önceliklerini bil ve önceliklerini önce yap.
♦ Sevdiğini hissettir.
♦ Kavga etmesini bil, barışmasını da özür dilemesini de..
♦ Ayrılık kolay telaffuz edilir, zor yaşanır unutma.
♦ Değerlendir. Eksikleri gör, göster.
♦ Hatayı kabul etmesini bil. Şans tanımaktan çekinme.
♦ Empati yap.
♦ Gururun arkasına saklanma.
♦ Güvenini boşa çıkarma.
BENİM ADIM 3ncü KİŞİ (R) 7Önemli olan bunları bilmek değil uygulayabilmektir. Uygularsanız göreceksiniz ki her şey daha düzgün ve rayında ilerleyecektir. Şimdi bizler bir düşünelim bakalım doğru yolda mı yürüyoruz yoksa eksiklerimiz mi var? Varsa ne yapmalıyız? Bir sonraki adımımız ne olmalı? SERHAT AKŞİT


http://tr.sopsy.com

Reklamlar

4 thoughts on “BENİM ADIM ” 3 ncü KİŞİ “

 1. Merhaba Serhat bey, işte bunları yaparsak gerçek sevgi ve şevkatin ne olduğunu anlarız, ama bu zamanda maalesef sizin bahsettiğiniz gibi insanların birbirine olan güveni kalmamış. Belkide bu teknolojiden kaynaklanan bir durum, çünkü insanlar nedense birbiriyle yani sevdiği kisiyle karşı karşıya göz göze iletişim kuracaklarına bilgisayar başına oturup başkalarıyla chat yapmayı ve paylaşım yapmayı daha önemsiyorlar. Halbuki sizin dediğiniz gibi GÜVEN insanın belkemiğidir bu yok oldu mu bilin ki o kurulan düzen ve sevgi bozulur gider. Benden de tavsiye ne olur gerçek seviyorsanız birbirinize güvenin devamlı birbirinizi takibe almayın ve başkaları ile bilgisayarda paylaşım yapacağınıza birbirinizle paylaşım yapın konuşun susmayın. En son tavsiyem de birbirinizin ellini hiç bırakmayın ben inanıyorum ki seven insan sevdiğinin elini bırakmazsa bir birine olan aşk elektriği sönmez. Son sözümde ne olur hayatı yaşayın ve sevdiğinize de yaşatın!
  Yazınızı keyifle okudum inşallah herkes birazcık sizin yazınızdan ders alır.
  Saygi ve Sevgilerimle

 2. Belki yaş kemale erdikçe, yaşam sarmalında ki engin dalgaların yavaş yavaş durulmasıyla, belki kendimizde meydana gelen değişimin farkına vardıkça, belki ekmek kavgasının önceliklerimizi değiştirmesine dur diyebilecek güce eriştiğimizde , belki de bataklığa düşüpte, çırpındıkça daha çok batarken, son anda uzatılan ve o güne kadar o kuvvette, anlamını kavrayıpta tutmadığımız, adı sevgi olan bir dala tutunup kurtulduğumuz zaman, anlamaya başlıyoruz yitirdiğimiz o kutsal ve insani değerlerimizi.
  Evet metaryalist bir yaklaşımın hakimiyeti altına girdiğimiz ve bu sebeple ; duygularımızı , etik değerlerimizi kaybettiğimiz, içgüdüsel anlamda “KAZANDA NASIL KAZANIRSAN KAZAN” anlayışıyla ve bu anlayışın getirisi olan tarifsiz bir acımasızlıkla hareket ettiğimiz ve kaybettiğimiz hoşgörü yüzünden birbirimizin yükünü taşıyamadığımız gerçeği doğru.
  PEKİ NEDEN BÖYLE OLDUK ??*
  Teknoloji bize yaramadımı ne ?
  Teknolojiyi doğrumu kullanamadık.
  Onu algılayıp kullanmaya başlarken önceliklerimizimi kaybettik.
  Nasıl kaybettik temel değerlerimizi ve hasletlerimizi.
  Farkında olmadan bu olumsuz değişimin akışınamı kaptırdık kendimizi.
  Kapısı açık yatmayı, sözün senet olduğu, selamsız, sabahsız geçmenin büyük bir suç olduğunu, insan olmanın gereği ve temeli olan birbirimizi sayma ve sevme zorunluluğunu, varsaymanın ve önemsemenin ne denli önemli olduğunu, nasıl da unuttuk.
  Cevapları ne kadar da zor.
  AMA !!!
  Çok mu geç kaldık gittiğimiz yolun yanlış olduğunu algılayıp kendimize yeni bir yol çizmek için .
  HİÇ ÜMİT YOK MU GERİYE DÖNÜŞ İÇİN??,
  Her ne safhada olursa olsun hayat çizginiz, her neyi nasıl yaşarsanız yaşayın, asla çok geç değil doğru yolu bulmak, yanlış giden bir şeyleri yoluna koymak için.
  Öncelikli değerlerimizi farketmek ve onlara sıkı sıkıya tutunmak, insani değerlerimizden vazgeçmemek için asla çok geç değil.
  Temeli güvene dayanan, beraberinde saygı ve sevgiyi oluşturan nesilleri yetiştirmemiz gerektiğini, toplumsal konsensusları sağlayacak, uzlaşmacılık ve hoşgörünün temellerini atarak, insani erdemlerle donatılmış, varsaymasını , önemsemesini , takdir ve teşvik etmesini bilen bir toplum olmak zorunda olduğumuzu, ancak böylesine kenetlenerek varlığımızı sürdürebileceğimizi algılayarak ve buna göre davranmamız gerektiğini bilerek sahip çıkmak zorundayız tüm insani ve o eşsiz kutsal değerlerimize .
  Sakınmamalıyız birbirimizden selamımızı, sevgimizi.
  Senet olmalı sözler, insani olmalı ilişkiler. Hoşgörü ve erdem almalı içimizdeki garip, o tarifsiz fesat duyguların ve anlamsız kaygıların yerini, inanç ve güven en temel dayanağımız olmalı ilşkilerimizde, paylaştıkça kenetlenmeli, kenetlendikçe artmalı sevgimiz.
  Ellerinize sağlık Hakan bey son derece önemli olan bu konuyu bizlere sunup, duygularımızı paylaşma imkanını sağladığınız için.
  Saygı ve sevgilerimle

  Beğeniniz için çok teşekkür ederim Hakan bey,her şeyden önce, o onur bana ait. Hayatı fark etmiş, insani değer ve erdemleri öncelikleri arasına almış, sahipliklerini paylaşımda bulunmayı seçmiş, sizler gibi değerli insanlarla paylaşımda bulunmak benim için onur dur.
  Yorumumu sayfanıza yazarken, kardeşimizden bahsetmedim lütfen ona özrümü iletiniz, böylesine güzel ve derin bir erdeme sahip olduğu ve kendisinde genç yaşta farkındalık yarattığı için ayrıca onu yürekten tebrik ediyorum. Sevgilerimle

  • Yusuf bey, Konuyu her zamanki gibi en ince noktasından değerlendirdiğinizi ve bizleri bu yorumlarınızla onurlandırdığınızı tekrar ifade etmek isterim.

   Evet insanlık her zaman olduğu gibi önemli bir süreci yaşıyor ve bu süreçte kendisine önemli bir rol arıyor . Fakat sizin de yorumunuzda vurguladığınız gibi aradığı farkındalığa ulaştığında, asıl aradığının,o an bulduğu olduğunu fark ediyor.
   Sonuçta önemli olan farkındalık. Tabii bu kişinin niyetine ve zekasını kullanımıyla doğru orantılı bir denklem

   Yazıyı kaleme alan konuk yazarımız, Genç kardeşimiz Serhat Akşit sizin bu yorumunuza oldukça memnun olacaktır tıpkı bizler gibi

   Saygı ve sevgilerimle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s