EBENİZİN ÇEKİM GÜCÜ …..


http://www.dominos.com.tr

http://www.darty.com.tr

http://bucuruk.com/
EBENİZİN ÇEKİM GÜCÜ 3 (R)Bu yazımın konusunu, aklımda beliren aşağıdaki birkaç soru ışığında yazdım. Keyifli okumalar.

Burçlar nedir? Neyi temsil ediyor? Burcumuzu ne belirliyor? Burçlarımızın özellikleri neye göre ve nasıl değişiyor? Astroloji nedir? Gezegenlerin çekim gücü mü, ebemizin çekim gücü mü? Bu saçmalıklara neden inanıyoruz?…EN ÖNEMLİSİ Neden inanmamalıyız?”
http://www.risegame.comhttp://www.risegame.com

http://www.fotomoz.com

Burçlar takvimi, Zodyak kuşağı diye de bilinen bizim takvimimiz gibi 12 dönemden(aydan) oluşmuş bir takvimdir. Bu dönemlerin isimleri ve tarih aralıkları bizim takvimimizden farklıdır. Bu takvim, dünyanın güneş etrafındaki bir turunu baz alarak değil de çeşitli dönemlerde görülen yıldız kümelerinin gözükme dönemleri ele alınaraktan oluşturulmuştur. İnsanlar bu yıldız kümelerinin gözlenen konumlarını resimde de görüldüğü üzere benzetim yaparak isimlendirmiştir. Örneğin gözlenen yıldızların, yaya benzetilmesi sonucu ‘yay’ ismini almıştır. Oysaki bu yıldızlar bir düzlem üzerinde değil birbirlerinden bağımsız ve farklı uzaklıktadırlar. Bu olayı biri önde biri arkada bulunan iki kişinin, ellerinde tuttuğu topları karşıdan aynı düzlem üzerindeymiş gibi görmemize benzetebiliriz.EBENİZİN ÇEKİM GÜCÜ 6 (R)
Bu takvimin ayları kronolojik olarak Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık şeklinde sıralanır. Kişiler, doğum tarihlerinin içinde bulunduğu döneme ait burcun mensubu olurlar. Doğdukları sırada görülen yıldız ve gezegenlerden etkileştiğine ve o yönde bir karaktere ve özelliklere sahip olduğuna inanılır. Bu gözlemleri yapan ve karakter analizi ortaya koyan kişilere de astrolog denmiştir.

www.bankpozitif.com.trKısacık ve kabaca bir şekilde burçların nasıl ortaya çıktığından bahsedecek olursak şöyledir:
Eski insanlar gezegensel hareketlerin sel, iyi ve kötü hasat veya komşu kabileler ile savaş gibi olayların sinyallerini verdiğine inanırlardı. Eski astrologlar ufuk üzerinde yükselen veya gökyüzünün üzerinde bulunan gezegenlerin konumunun kişinin potansiyel karakteri ve kaderi üzerinde etkili olduğuna inanırdı. Bu türde bir düşünüş hiçbir zaman “sıradan insanlara” uygulanmadı, sadece kraliyet ailesine ait bebekler veya askeri, dini veya siyasi liderlerin oğullarında kullanıldı.
EBENİZİN ÇEKİM GÜCÜ 4 (R)Astrologların günümüze kadar gelen ünü de bu asil burçlardan gelmektedir. 1930 yılında bir İngiliz astrolog ulusal bir gazetede yayınlanacak bir makale için Prenses Margaret’ın doğum haritasını çıkardı ve yorumladı. Bu makale çok ilgi gördü ve editör astroloğa halk için de böyle bir şey yapıp yapamayacağını sordu. Yaptı ve gazetedeki astroloji çok tutuldu. Asıl makale de astrolojinin daha detaylı şekilde ilgi çekmesini sağladı.

Buradan da anlaşılacağı gibi halkın ilgisini çeken astroloji, yıllardır popülaritesini kaybetmemiştir. Hiçbir bilimsel temele dayanmayan ve pozitif bilim olma olasılığının dışında bulunan astroloji, ne yazık ki koca bir yalandır. İlk önceleri karakter analizi diye yorumlansa da yıllar içinde astrologların artması akabinde yorumların artması, burçların gelecekten haber veren safsatalara dönüşmesine sebep olmuştur. Gökyüzündeki gezegenlerin insan karakteri üzerinde hiçbir etkisi olamayacağı gibi gelecek hakkında bilgi vermesi de o denli saçmadır. Bir Allah’ın elçisi düşünün ki “Geleceği yalnız Allah bilir” desin, bunun üzerine de sevgili astrologlar gelecekten haber versin. Nasıl bir ironidir tahmin edebiliyorsunuzdur.

fottom.com/fa/urun_tanitimi.php?gelen_id=&ug=astro&uag=astroEBENİZİN ÇEKİM GÜCÜ 5 (R)İnsanlarımız bu burç safsatasına o kadar çok inanıyorlar ki artık tanıştıkları kişilere isminden sonra burçlarını sorar olmuşlardır. TV programlarında sıkça karşımıza çıkan astrologlar, hangi burçların ne gibi özelliği olduğuna, hangilerinin birbiri ile iletişiminin nasıl olduğuna dair sürekli bilgiler verip durmuşlardır. Bir meslek, bir sektör haline gelen astroloji, bilimle alakası olmayan tamamen kişilerin işkembeden yorum sallama gücüne dayanan bir iştir. İnsanların bir şeylere inanma ihtiyacı, gelecek hakkındaki merakı ilgiyi hep bu yönde artırmıştır. Bu yüzden gazete köşelerinde, TV programlarında, internet sitelerinde sürekli bir astroloji yorum alanı bulunmaktadır. Ve sosyal medyada da burç yorumları yapan hesaplar çok ilgi görmektedir. Sevilen bazı twitter hesaplarının burçlar hakkındaki yazıları resimde de görülmektedir.

http://www.travian.com.tr/

EBENİZİN ÇEKİM GÜCÜ 2 (R)Bazen bu yorumların kişilerle uyuşması insanları daha da cezbeder hale getirip “Bak çıktı, valla aynı ben” söylemlerini de söyletmektedir. Lakin unutulmamalıdır ki bir yorumun, bir gözlemin, bir deneyin pozitif bir bilim olabilmesi için %95 oranında doğru ve sürekli olması gerekir. Her gün yazılan 20 yorumdan bir veya birkaç tanesinin uyuşması doğruluğunu ispatlamaz. Size söz veriyorum eğer ki bir ay boyunca mensubu olduğum burca, her gün yapılan yorumların %95’i doğruyu yansıtıyorsa pozitif bilim olarak kabul edip inanacağım. Bunu sizlerde iyi biliyorsunuz ki böyle bir şey olası değildir. Hele hele dünyada yaşayan 6 küsur milyar insanı 12 gruba ayırıp karakterlerini belirlemek ne kadar akıl dışıdır değil mi?

http://www.maxkitap.com

EBENİZİN ÇEKİM GÜCÜ 1 (R)Şöyle biraz fizik kurallarını hatırlarsak, gezegenlerin çekim gücünün kişi üzerinde etkisini daha iyi anlayacaksınız. Kütlesi olan her nesne diğer nesnelere kütlesi oranında bir çekim gücü gösterir ve uzaklığa bağlı olarak da bu çekim azalır. Bir kaç örnekle açıklayalım. Odamızda bulunan masa ve sandalye birbirlerine kütleleri ile doğru orantıda bir çekim gösterir. Yalnız dünyanın kütlesine bağlı gösterdeği çekim gücü, kat be kat daha yüksek olduğu için ikisi de birbirlerine değil, yerçekimine doğru hareket ederler. Bir diğer örnekle; güneşin gezegenleri çekmesi ve gezegenlerinde birbirlerine ve uydularına uyguladığı çekim kuvveti yörüngelerin oluşmasını sağlamaktadır.
Yani sizin doğumunuz esnasında milyonlarca kilometre ötedeki gezegenlerin çekim gücü, sizi doğurtan 70 kiloluk ebenizden milyon kere daha düşüktür, hatta yoktur. İlla bir çekim gücüne inanacaksanız ebenizin çekim gücüne inanın zira onun sayesinde dünyaya geldiğinizi de unutmayın…

http://www.indirdik.comSERHAT AKŞİT

 

http://www.markapon.com

Reklamlar

1 thought on “EBENİZİN ÇEKİM GÜCÜ …..

  1. Espirili bir şekilde bağlamışsınız konuyu )) Hiç ilgilenmediğim bir alan olduğu için eğrisini doğrusunu bilmiyorum. Bildiğim tek gerçek ;
    İki güç vardır. Biri Yaradan, diğeri seçimlerimizle kaderimizin yönünü çizdiğimiz kendi irademizdir.
    Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s