DİKKAT ! TEZGAHTA DOKTOR VAR …..


http://www.dominos.com.tr

http://www.kemaltancashop.com.tr

ESKİŞEHİR DR. ALİ KAMIŞLI 1 (1)

Dr. Ali KAMIŞLI


www.daedalusonline.eu

 Tezgâhtaki bir tıp doktoru olursa NE OLUR?

 VEYA, Pazar tezgâhında bir doktor! GÖRMEK SİZE NE İFADE EDER

         Kimimiz zaman zaman, kimimiz de düzenli olarak semt pazarlarına gideriz, sebzemizi meyvemizi alırız. Ancak çoğumuz ürünlerin kalitesiyle ilgilenir, satıcısına pek dikkat etmeyiz. Peki, tezgâhtakinin bir doktor olduğunu öğrenseniz, tepkiniz ne yönde olur?ESKİŞEHİR DR. ALİ KAMIŞLI 1 (4)
 Eskişehirli bir doktor, her pazar takıyor önlüğünü ve Tepebaşı Belediyesinin açtığı ekolojik pazarda tezgahtarlık yapıyor. Satıcının asıl mesleğinin doktorluk olduğunu öğrenen müşteriler ise hem şaşırıyor hem de satın aldıkları ürünlerin daha kaliteli ve sağlıklı olduğunu düşünüyor.

http://www.darty.com.tr

Kendi tarlasında elleriyle ürettiği organik sebzeleri pazar yerlerinde satan Eskişehirli bir doktor, görenleri şaşkına çeviriyor. Nöbet günleri dışında tüm zamanını organik sebzelerinin üretimi, bakımı ve satışına ayıran Doktor Ali Kamışlı, acil servis istasyonunda hayat kurtarırken bir taraftan da doğal ve sağlıklı sebzeler üretiyor.

MEYVE SEBZE STANDI 1 (R)

Resimler tıklandığında Doğal Ürün tanıtımı içermektedir.

Neden organik tarım, neden pazarcılık?
Her şeyin 1999 yılında görevi gereğince Ankara’ya gitmesiyle başladığını söylüyor Dr. Kamışlı. Ankara’da bir sağlık ocağında çalışırken akşamları da başka bir hekimin özel kliniğinde nöbet tutarken, çalıştığı özel klinikte sürekli kendini yenileme, yeniden doğuşa ilişkin kitaplar okuduğunu anlatıyor. Klinik sahibi doktorun kendine ait bir arazide ekolojik ev kurduğunu ve kendisinin de bu eve sık sık gittiğini belirten Dr.Kamışlı “Zaten kilo problemi yaşadığım için sağlıklı beslenme ve nasıl hasta olunmaz diye merak ediyordum. Okuduğum kitaplar ve o ekolojik ev beni organik tarımla tanıştırdı.” diye konuşuyor.
Eskişehir’e geri döndükten sonra birlikte çalıştığı doktor arkadaşının teklifi üzerine hobi bahçesi yaptıklarını söyleyen Dr.Ali Kamışlı, daha sonra tek başına üretim yapmayı istediğini ifade ediyor. 2005 yılında Muttalip’teki arazisine sarımsak ekerek işe başladığını kaydeden Kamışlı, tarlada tek başına çalıştığını ve o zamanlar elde ettiği sebzeleri hediye olarak dağıttığını belirtiyor.

ESKİŞEHİR DR. ALİ KAMIŞLI 1 (3)

Resimler tıklandığında Doğal Ürün tanıtımı içermektedir.

Temel felsefe hasta olmamak
Aile kültürünü devam ettirmenin yanında, kendi mesleği olan doktorluğun da getirdiği sorumlulukla organik tarıma yöneldiğini söyleyen Dr. Ali Kamışlı, hasta tedavi etmenin öneminin yanı sıra hasta olmamaya da teşvik etmenin önemine değiniyor.
Hastalanmamaya çalışmak için temiz, doğal ve kaliteli gıdalarla beslenilmesi gerektiğini dile getiren Kamışlı “ Yediğimiz ürünler bizim yeni hücrelerimiz. Alyuvarlarımızın yapı taşları tükettiğimiz gıdalardır. Sonuçta ben bir doktorum. Mesleğim dolayısıyla yaptığım işe insanlar daha çok güven duyuyor. Ben de onları sağlıklı beslenmeye sevk ediyorum.” diyor.
Yakın çevresinde oluşan kanının Organik tarım yapmasındaki amacının  ekonomik bir çıkar sağlamayı hedeflemediği olduğunu öğrendiğimiz Dr Ali Kamışlı,yı tanıdıkça hayata daha çok felsefi açıdan baktığını fark ediyoruz.

Seda BAŞARAN                                                                                                                       Eskişehir 

http://www.vipdukkan.com

igReklamlar

3 thoughts on “DİKKAT ! TEZGAHTA DOKTOR VAR …..

  1. Eskişehirde yaşasaydım ve her zaman aynı pazara gitseydim o zaman tezgahtarın doktor olması beni daha çok sevindirirdi, çünkü ondan beslenmeyle ilgili her şeyi sorar ve tavsiyelerine uyardım 🙂

  2. Sevgili doktorum ve iş ortağım yapmış olduğunuz çalışmalar gerçekten sağlıklı beslenme anlamında çok önemli bir katkıdır.Sizi tebrik ediyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s