BÜTÜN DÜNYAYI DÜZELTMEK (GÜNÜN HİKAYESİ 2 ) …..


DÜNYA (3) (R)

FARKINDA MIYIZ? ÇOCUKLAR ASLINDA, BİZ YETİŞKİNLERE NAZARAN  EN ARI , EN CESUR , EN YÜREKLİ EN AKILLI OLANLANLAR. BAZEN DİYORUM DA DÜNYAYI ÇOCUKLAR MI? YÖNETSE. DEVLET BAŞKANI OLMA YAŞI EN GEÇ 15 YAŞA MI İNDİRİLSE NE OLUR ACABA BİR DÜŞÜNELİM 

www.mudo.com.tr


www.idemama.com
Adam, bir haftanın yorgunluğundan sonra pazar sabahı kalktığında, bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını düşündü. Tam bunları düşünürken, çocuğu koşarak geldi ve parka ne zaman gideceklerini sordu. Baba çocuğuna söz vermişti; bu hafta sonu onu parka götürecekti. Ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahane uydurması gerekiyordu. Sonra gazetenin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti. Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve çocuğuna; “Eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni parka götüreceğim.” dedi ve sonra kendi kendine düşündü:

“Oh be kurtuldum, en iyi coğrafya profesörünü bile getirsen bu haritayı akşama kadar düzeltemez.”

DÜNYA (4) (R)

Aradan 10 dakika geçince, çocuk babasının yanına koşarak gelip dedi ki:
– Baba haritayı düzelttim; artık parka gidebiliriz.Adam önce inanamadı ve görmek istedi. Gördüğünde de hayretler içinde kaldı ve bunu nasıl yaptığını sordu. Çocuk şöyle cevap verdi:

DÜNYA (6) (R)

 Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan resmi vardı. İnsanı düzelttiğim zaman, bütün dünya düzeldi…

Sevgiyle kalın …..

www.yvesrocher.com.tr

Reklamlar

5 thoughts on “BÜTÜN DÜNYAYI DÜZELTMEK (GÜNÜN HİKAYESİ 2 ) …..

  1. Çelebi Kaptan, hikayeyi okuyunca ilk aklıma gelen Wow demek geldi içimden.
    Zaten insanoğlu değil mi? dünyayı maaf eden, dünyanın dengesini bozan ve savaş çıkaran. İnsanoğlu biraz düşünse ve bencilce davranmazsa bütün dünya barış içinde yaşar, ama insanoğlu o kadar nankör ki, o kadar gözü kör olmuş ki dünyayı ne hale getirdiğini bile görmez olmuş. Doğamızın güzelliklerini ne hallere soktular baksanıza, dünyanın dengesi iyice bozulmaya başladı nasıl düzeltiriz diye bazende sorgulamaya başladılar. O kadar nükleer santraller yaptılar ki elektrik üretmek için doğamızın güzelliklerini bozdular, ondan hariç küçük bahçeli evlerden yetinmeyip beton yığını diktiler, neden mi? Para üstüne para yapmak için ama hiç düşünmediler ki bu beton yığınını yaparken yeşilliklerimizi yok ettiklerini ve doğanın dengesini bozduklarını. Bakın neden her yerde seller oluyor, her yerde depremler oluyor, bunların sorumlusu insanoğlundan başkası değil. Bize cenabı Allah o kadar güzellikler vermiş ki ama biz insanoğlu onunla yetinmemiş istedikçe istemişiz. Celebi kaptan, çok güzel bir hikaye bak boşa dememişler çocuktan al haberi diye, yine bizlere güzel bir ders, tabii ki anlayana!

    Celebi kaptan, keske dünyayi cocuklar yönetse, keske cocuk kalabilseydik dünya daha güzel olurdu ve dünyadaki bu cirkinlikler ve doga dengesizlikler olmazdi.
    Kendimiz ettik kendimiz cekiyoruz 😦

    • Kesinlikle dünyayı çocuklar yönetmeli çünkü onlar biz büyüklere iyi dersler veriyorlar Evet dünyayı kirlettik şimdi gözümüz uzayda keza uydulardan ötürü atmosferin hemen üstü çöplük olmuş bilinç bilinç nereye kadar bence niyet en önemlisi iyi niyet 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s