DİKKAT GÜZELİM KARABURUNDA DA DOĞA KATLİAMI ZAMANI YAKLAŞIYOR!…..


Deniz dostu değerli Cem LİMAN beyefendinin  CEM LİMAN BEY’İN FACEBOOK HESABI İÇİN TIKLAYIN  facebook sayfasında KARABURUN KENT KONSEYİ nin aşağıdaki çok önemli bilgilendirme yazısına rastladım . İzmir/Mordoğanı bilirmisiniz bilmiyorum ama bilmeyenler için söylemem gerekirse tam bir cennet tir. Buralarda para kazanmak adına işlenecek doğa katliamına bende çok üzüldüm şimdilik yapabileceğim başlangıç olarak bu bilgilendirme notunu sizlerle paylaşmak, umarım sizlerde bu konuya desteklerinizi en azından yorum yaparak gösterirsiniz.

Karaburun Yarımadası’nda 10.03.2008’de onaylanan protokol ve ek protokollerle Balıklıova Kuzeyi, Mordoğan, Küçükbahçe kuzeyi, Küçükbahçe güneyi, Gerence Körfezi ve Ildırı Körfezi, Yarımada halkı ve temsilcileri yok sayılarak, “Su Ürünleri Yetiştiriciliği Potansiyel Alanı” olarak belirlenmiş ve KARABURUN YARIMADASI KIYILARI BALIK ÇİFTLİKLERİNİN KUŞATMASINA AÇILMIŞTIR. Bugüne kadar yaklaşık 45.000 ton/yıl kapasiteli tesise izin verilmiştir.

Son olarak, Egemarin firması’nın Küçükbahçe Köyü sınırları içinde kalan ve doğal bir liman konumundaki Eğri Liman mevkiinde 2.500 ton/yıl kapasiteli ve 117.600 m² deniz alanını kapsayacak tesisi için ÇED başvurusu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygun bulunmuştur. Bu çerçevedeki “Halkı Bilgilendirme” (!) Toplantısının 20.11.2012 Salı günü Saat 13:00’te Küçükbahçe Köyü’nde yapılacağı duyurusu yapılmıştır.

KARABURUN YARIMADASINDAKİ BU DOĞA YIKIMI GERİ DÖNÜLMEZ BİR NOKTAYA GELMEK ÜZERE. DUYARLI TÜM KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARI ÇABALARIMIZA DESTEK VERMEYE VE GÜÇ BİRLİĞİNE ÇAĞIRIYORUZ. 

KARABURUN KENT KONSEYİ

ÇİKOLATA SEPETİ (R13)ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ 

SERPME (R)a

Reklamlar

2 thoughts on “DİKKAT GÜZELİM KARABURUNDA DA DOĞA KATLİAMI ZAMANI YAKLAŞIYOR!…..

    • Rica ederim Cem bey sizin bu doğa için yaptıklarınızın yanında bizimki okyanusta damla Denizlere bıraktığınız binlerce yavru balığın yanı sıra, av esnasında limitler dahilinde olmayan balıkları denize geri salmanız gibi gibi gibi daha çok örnek verilebilir sizi takdirle takip ediyorum asıl ben size ve sizin gibi dostlara teşekkür eder selam ederim
      Hürmetlerimle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s